Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos trečius metus iš eilės atliekamas tyrimas rodo, kad vis daugiau žmonių linkę pranešti apie pastebėtą smurtą prieš vaikus, nors dalis vis dar laiko fizines bausmes tinkama auklėjimo priemone. Remiantis „Spinter tyrimų“ apklausa, 2023 metais 53 % respondentų vis dar palaiko fizines bausmes arba nėra tikri dėl savo nuomonės. Šis skaičius palaipsniui mažėja: 2022 metais šis procentas buvo 58 %, o 2021 metais – 59 %.

Tyrimo rezultatai taip pat rodo, kad respondentų požiūris į fizines bausmes keičiasi. 2023 metais 35 % apklaustųjų manė, kad užsukta ausis dėl nesutvarkyto kambario nėra smurtas arba buvo neapsisprendę. Palyginimui, 2022 metais tokių buvo 42 %, o 2021 metais – 47 %.

Telšių krizių centras įgyvendina projektą „Pagalba Žemaitijos vaikams 2024 m.“, kurio tikslas – teikti kompleksines paslaugas vaikams ir jų šeimų nariams, nukentėjusiems ar susidūrusiems su smurtu artimoje aplinkoje.

Projekto veiklos:

  • Psichologinės konsultacijos: siekiant mažinti smurto pasekmes, vaikams ir jų šeimoms yra teikiamos psichologinės konsultacijos.
  • Dailės terapijos ir neuroedukacijos užsiėmimai: vaikams suteikiama galimybė saugiai išreikšti ir analizuoti savo emocijas.
  • Teisinės konsultacijos: šeimoms, kurių nariai patyrė ar stebėjo smurtą, teikiamos teisinės konsultacijos.
  • Socialinio darbuotojo konsultacijos: vaikams ir jų šeimoms teikiama reikalinga socialinė informacija ir pagalba.
  • Laikinas apgyvendinimas: šeimoms, patyrusioms smurtą, bus suteikiama laikina gyvenamoji vieta.

Kodėl tai svarbu?

Smurtas artimoje aplinkoje sukelia ilgalaikes psichologines traumas vaikams, kurios gali pasireikšti potrauminiu streso sindromu, emociniais ir elgesio sutrikimais. Pandemijos metu problemos dar labiau išryškėjo, todėl būtina savalaikė pagalba vaikams ir jų šeimoms, siekiant išvengti neigiamų pasekmių ir padėti vaikams jaustis saugiai.

Kviečiame kreiptis!

Jeigu jūsų šeima ar artimieji patiria smurtą, nedvejokite kreiptis pagalbos. Mūsų komanda pasiruošusi suteikti reikiamą paramą ir pagalbą. Padėkime vaikams augti saugioje ir sveikoje aplinkoje.

Skambinkite: +370 682 29459

Rašykite: telsiu@kriziucentras.lt 

Atvykite: Džiugo g. 6, Telšiai 


Šaltinis: Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba

Daugiau informacijos apie smurto artimoje aplinkoje prevenciją.